Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

HİÇBİR İNSANIMIZI DIŞLAMADIK

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’94'ten itibaren ulaşım, çevre, trafik ve şehir içi taşımacılık konusunda İstanbul'da nasıl büyük bir dönüşüm gerçekleştirmişsek aynı şekilde ülkemizin 81 vilayetinde de çok ciddi hamleler yaptık, şehir içi, şehirler arası ayrımı yapmadan. Bize oy versin, vermesin hiçbir insanımızı dışlamadık’’ diye konuştu.

BAŞARI BOŞ DURANIN DEĞİL, KOŞTURANIN HAKKIDIR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘’Otobüs ve minibüslerin arkasına yazılan "Başarı boş duranın değil, koşturanın hakkıdır" sözü AK Parti'nin 16 yılda yazdığı başarı hikayelerinin özüdür, özetidir. Bizim yalanla, dolanla, aldatmayla, iftirayla işimiz olmaz. Bazıları ince ince yalanlar söyleyip duruyor. Bu iş çıraklık işi değil, bu iş ustalık işi, ustalık. Öyle kolay gelmedik buraya. Biz icraatlarımızla konuşuruz’’ diye konuştu.

HALK OTOBÜSÇÜLERİNE MÜJDE

Özel halk otobüslerinin ücretsiz olarak taşıdığı yolculara karşılık yapılan ödemeler hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Gelecek aydan itibaren bu ödemeleri artırıyoruz. Buna göre; Ankara ve İstanbul illerinde aylık bin lira olan ödeme bin 330 liraya, diğer büyükşehirlerde 750 lira olan ödeme bin liraya, diğer belediyelerde ise 600 lira olan ödeme 800 liraya çıkartılacak. Yani ödeme tutarlarını yüzde 33 oranında artırıyoruz'' diyerek müjdeyi  verdi.

ARTIK UBER İŞİ BİTTİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, taksicilerle Uber arasındaki krize değinerek ‘’Bir de bu Uber muber diye bir şey çıkmış. UBER işi bitti. Artık böyle bir iş yok. Bizim taksicilik sistemimiz var. Avrupa'da varmış. Bana ne Avrupa'dan?’’ diye konuştu.

"TAKSİCİLERİMİZ STANDARTI YÜKSELTSİN"
''Taksici esnafımızın kendini bir muhasebeye tutması gerekiyor'' diyerek taksicileri uyara Cumhurbaşkanı Erdoğan Teknik kalite anlamında ve müşteri ilişkileri anlamında hizmet standartlarını yükseltmeyenlerin varlığını devam ettirmesi mümkün değildir. Er veya geç bir alternatif gelir bu sistemi değiştirir. Taksicilerimiz bu imkanları en iyi şekilde değerlendirsin'' ifadelerini kullandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.