Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aliyev'in Tavsiyesine Ben De Katılıyorum

Fransa Ulusal Meclisi'nin kararı tartışılmaya ve tepki çekmeye devam ederken geçtiğimiz günlerde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Fransızlara yönelik, 'Ermenileri bu kadar seviyorsanız Marsilya'yı verin' tavsiyesine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan destek geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aliyev'in Tavsiyesine Ben De Katılıyorum

Ayasofya Camii'nde cuma namazının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Fransa Senatosu'nun Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığının tanınması yönünde Fransız hükümetine çağrıda bulunması, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da eleştiriyle karşılandı.

'ERMENİLER ORADA DEVLET KURSUN'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in "Çok istiyorlarsa versinler Marsilya'yı, Ermeniler orada kendilerine devlet kursun." sözlerini desteklediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması:

'Aynı tavsiyede ben de bulunuyorum. Çok seviyorlarsa Marsilya'yı Ermenilere versinler. Olay bu kadar basit. Kaldı ki bu topraklar, Karabağ Azerbaycanlı kardeşlerimizin topraklarıdır ve 28 yıldır buralar işgal altında. İşgal altında olduğunu Amerika da kabul ediyor, Rusya da kabul ediyor. Fransa da kabul ediyor idi, şimdi ise farklı yollara tevessül ettiler. Tabii göbeğini bizzat Azeri kardeşlerimiz kendileri kestiler, şu andaki duruma gelindi. Hayırlı olsun diyoruz. Salı günü nasip olursa ben de oradaki törenlere inşallah eşimle beraber katılacağım'

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR