Şırnak'ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit düşen Piyade Kurmay Albay Gökhan Peker'in cenazesi, Çatalca Nakkaş Köyü Meydanı'nda yapılan cenaze töreninin ardından toprağa verildi.

ŞIRNAK ŞEHİTLERİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Şehit Peker'in cenaze namazını kılmak için vatandaşlar, Çatalca Nakkaş Köyü'ne çıkan yollarda kilometrelerce araç kuyruğu oluşturdu.Cenazeye katılımın yoğun olması üzerine cenaze töreni, küçük ve tarihi olan Nakkaş Köyü Camisi'nden köy meydanına yapıldı. Nakkaş Köyü ve yakınlarındaki köylerdeki evlere Türk bayrakları asıldı.

Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, namazdan bir saat önce meydana getirildi.Askerler naaşın başında saygı nöbeti tuttu.

Şehidin annesi Semra Peker, tabutun başında gözyaşlarına hakim olamadı. Yakınlarının desteği ile ayakta durabilen Peker, oğlunun tabutunu öptü.

Anne Peker ve şehidin eşi Nilay Peker, köy meydanında taziyeleri kabul etti.

REİS-İ CUMHUR'DA CENAZEDE


Törene Peker'in ailesi ve yakınlarının dışındaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Meral Akşener ile çok sayıda vatandaş yer aldı.

Törende, Kara, Hava ve Deniz kuvvetlerinden subay, astsubay ve uzman düzeyinde çok sayıda asker de hazır bulundu.

Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Türk Silahlı Kuvvetleri, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın da aralarında bulunduğu kişi ve kurumlar tarafından çelenk gönderildi.