Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8 Temmuz'da Bosna Hersek'i Ziyaret Edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Zirve Toplantısı'na katılmak üzere 8-9 Temmuz tarihlerinde Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya gidecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8 Temmuz'da Bosna Hersek'i Ziyaret Edecek

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, kişisel sosyal medya hesabından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretlerine ilişkin paylaşımda bulundu.

TÜRKİYE ETKİN BİR ŞEKİLDE KATKIDA BULUNUYOR  

Altun, Türkiye'nin, Balkanlar'da barış, istikrar ve refaha atfettiği önem çerçevesinde, bölge ülkelerinin tamamını kapsayan tek bölgesel iş birliği platformu olan Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci'ne kuruluşundan bu yana etkin bir şekilde katkıda bulunduğunu ifade etti. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BOSNA'YA GİDİYOR  

Altun, "Toplantı kapsamında ekonomi, ticaret, ulaştırma, altyapı ve yatırım alanları başta olmak üzere Balkanlar'da iş birliğinin geliştirilmesine yönelik adımlar ele alınacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın, bu vesileyle Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyelerinin yanı sıra zirve katılımcısı bazı ülkelerin liderleriyle ikili görüşmeler gerçekleştirmeleri beklenmektedir." ifadelerini kullandı. 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.  

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR