Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Gençler bizim motivasyon kaynağımızdır diyen Cumhurbaşkanı geençliğe duyduğu güveni vurguladı ve bir sonraki kızıl elmamız olan 2053'ü gençlere emanet etti.

2013 yılından itibaren karşı karşıya kaldıklarımız İstiklal Savaşın'ndan sonra başımıza gelen en büyük saldırılardır dedi. Seçme ve seçilme yaşınında 18 indirildiğini hatırlattı.

Gençlerin önünü açtıklarını ve artık reform yapma sırasının gençlerde olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı, Türkiye'nin ne kadar güçlü olduğu dünyaya siz göstereceksiniz dedi.

Müfredatın tekrardan oluşturulacağını ve tarihimizin bizlere çarpıtılarak okutulduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Osman bey boy beyi olduğunda 23 yaşındaydı. Fatih ilk olarak tahta geçtiğinde 13 yaşındaydı'' dedi.

KONGREDEN SONRA GENÇLERİN ÖNÜ AÇILACAK

Yapacağımız kongreden sonra gençlerin daha fazla imkanlar bulacağını belirten Cumhurbaşkanı, gençlerden sanat ve bilim gibi birçok alanda iyi şeyler beklediğini söyledi.

2002'den beri eğitim alanında yapılan ilerlemeden bahseden Cumhurbaşkanı, Milli bütçeden en büyük payı Milli Eğitime verdik dedi.