Cumhurbaşkanı Erdoğan 02.32'de Halka Hitap Edecek!

FETÖ'nün 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişiminin birinci yılında, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'e ilk bombanın atıldığı saat olan 02.32'de halka hitap edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 02.32'de Halka Hitap Edecek!

FETÖ'nün 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği alçak darbe girişiminin birinci senesinde, kurşunların hedeflerinden biri olan TBMM, 15 Temmuz Cumartesi günü saat 13.00'te özel kararla toplanacak. Genel Kurul'daki toplantıya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da törende bulanacak.  Toplantı, TBMM Başkanı İsmail Kahraman liderliğinde, İstiklal Marşı'nın okunup ve saygı duruşu bulunulması ile açılması planlanıyor. İsmail Kahraman'ın gerçekleştireceği konuşmadan sonra, Meclis'te grubu var olan siyasi partilerin üylerin 11'ar dakikalık konuşms hakkı alacak. Özel törende yabancı misyon temsilcileri ve kurum görevlileri yanı sıra daşlar da kendilerine ayrılan bölümden izleyebilecek. Konuşmaların ardından TBMM Genel Kurulu'ndaki oturum sona erecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HALKA HİTAP EDECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da bulunacağı, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde gerçeleşecek olan etkinlik, Meclis Şeref Kapısı önü tarafında bulunan alana kurulacak olan dev ekranlardan canlı yayın verilecek. FETÖ'nün hain darbe girişiminde, Meclis'e ilk bombanın atıldığı saat olan 02.32'de, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılımıyla, Meclis Şeref Kapısı önünde, "Video Mapping" sistemiyle, darbe girişimine ilişkin görüntüler sunulacak. Buradaki etkinlik vatandaşlara da açık olacak. Erdoğan, burada vatandaşlara hitap edecek.

Yorum Yaz