Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 günlük Rize programı için bugün Cuma Namazı öncesinde helikopterle Trabzon'dan Rize'ye geldi.
Trabzon Havalimanı'nda kendisini bekleyen kalabalığa hitap ettikten sonra Erdoğan, helikopterle Rize'ye geçti. Erdoğan'ı taşıyan helikopter Riport Rize Limanı sahasına inerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan buradan Sahil Camisi'ne geldi. Sevgi gösterileri ile karşılanan Erdoğan, Cuma namazı öncesinde şehitler için düzenlen mevlitte Kuran-ı Kerim'den bir sure okudu.

RİZE'DE HALKA SESLENDİ

Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları görüyorsuuz di mi? Hergün şehitlerimiz var! Şehitlik makamı sıradan bir makam değil. Bu topluluk şahadet için koşan bir toplum. ben inanıyorum ki bizim mehmetçiğimiz ismini sevgili Peygammberimizden alıyor.

İslam dünyasında hiç bir askerin böyle ismi yok!

Mehmetçik şu an teröristler vuruşuyor mu? Evet  gereğini yapıyor mu? Evet Biz de onların aileleri kadar üzülüyoruz. Bedelini misliyle ödetiyoruz.

Onlar benim Kürt kardeşlerimin temsilcisi olamaz! 79 milyon millet bizi bölmeyecekler.

Her şehit bir yıldızdır. Bu toprakların üzerinde ölen var O yüzden vatan! Kimse bu topraklar üzerinde operasyon yapamaz. Bunların hepsi vatan toprağıdır. Tek devletimiz var oda Türkiye Cumhuriyeti devletidir.

Devlet içinde devlet olabilir mi?

Ey kardeşlerim hala aladanıyor musun? Bölücü terör örgütüyle bir olan hala nasıl omuz omuza olabiliyorsunuz?