Edinilen bilgiye göre, Sultan Carullah Kur’an Kursu yakınlardaki kazılan çukur içerisinde Kur’an-ı Kerimleri gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, çevrede araştırma yaparak Kur'an Kerim'lerin neden gömüldüğünü araştırmaya başladı. Polisler, olayın hemen birkaç metre ilerisindeki Sultan Carullah Kur’an Kursu yetkilileriyle temasa geçti.
 
Yurtta savcılık kararıyla arama başlatıldı
 
Öte yandan olay polis ekipleri tarafından da savcılığa bildirildi. Son günlerde yaşananlar nedeniyle durumdan şüphelenen savcılık, hemen yurtta bir arama yapılması talimatını verdi. Dakikalarca yapılan aramalarda ise herhangi bir şey bulunamadı.
 
Yurt görevlilerinin ifadelerini alan polisler, daha sonra ise Kur’an-ı Kerimlerin görevliler tarafından gömüldüğünü tespit etti. Yurt görevlileri ilk ifadelerinde, Kur’anları toprağa öğrencilerin okuyamamasından dolayı gömdüklerini söyledi. Görevliler, yağan yağmurla beraberde Kur'anların ortaya çıktığını sözlerine ekledi.
 
Durumun ortaya çıkmasının ardından bazı vatandaşlarda Kur’anların gömülmesine tepki gösterdi. Sosyal medyadan fotoğrafların paylaşılmasıyla durumdan haberdar olan vatandaşlar, olayı Kur'an-ı Kerim'e yapılan bir saygısızlık olarak nitelendirdi.
 
Çukurdan çıkan 40’ın üzerindeki Kur'an'a ise el konuldu.
 
İHA