Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde, 1 yüzbaşıyla 1 güvenlik korucusunun şehit olduğu saldırıdan sonra bölgede geniş çaplı operasyon başladı.

Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyonda, sıcak temas sağlandı. Operasyona ilişkin sosyal medyada yer alan görüntülerde, Cudi Dağı eteklerinde belirlenen teröristlerin havadan ve karadan ateş altına alınması yer aldı.

SİHA'LAR OPERASYONA DEVAM EDİYOR

Hakkari'de askeri konvoya saldırı yapmaya hazırlanan eli kanlı terör örgütü PKK mensubu 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, 26 Eylül saat 01.30 sularında merkeze bağlı Oğul köyü Kovan Tepe bölgesinden, teröristlerce, Çukurca-Van istikametine doğru yol alan askeri konvoya roketli saldırı yapıldığı bildirildi.

Düzenlenen saldırının ardından güvenlik ekipleri tarafından İHA’lar vasıtası ile bulunan noktalara ateş açılarak teröristlerin kaçacağı yerler kapatıldı. Daha sonra SİHA ile teröristlerin tespit edildiği yerlere 2 atış yapıldı. Saldırı yerine gönderilen Jandarma Özel Harekat Timlerinin yaptığı aramalarda bir kadın 2 erkek teröristin öldüğü belirlendi.

Gerçekleştirilen operasyonda ayrıca, 2 roketatar, 3 kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 3 sırt çantası, bomba düzeneği kurulu çanta ve şemsiye ele geçirildi.

MEHMETÇİK PKK KAMPLARINI YOK ETTİ

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından (TSK), Irak'ın kuzeyindeki Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerine gerçekleştirilen hava harekatında, terör örgütünce kullanılan silah mevzisi, barınak ile silah ve mühimmat depoları imha edildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre TSK, Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütü üyeleri tarafından kullanılan kampları hedef almaya devam ediyor.