Metrobüsle yolculuk yapan insanlar bilir. metrobüs ilk istasyonlarda dolar ve daha sonra oturmak nünkün değildir.daha sonra oturmak bir tarafa ayakta durmak bile oldukça sıkıntılı bir durumdur.

Sabah ve akşam vakitlerinde metrobüslerde özellikle yaşlılar ve engelliler bırakın oturacak yer bulmayı, ayakta durmakta bile zorluk çekmektedir. Beylikdüzü’nden sefere başlayan metrobüsün ilk kalkış istasyonundan itibaren oturma koltukları kuyrukda bekleyenler tarafından kapılıyor. Ondan sonraki istasyonlarda binenler gidecekleri yere ayakda gitmek zorunda kalıyor

EVDEN GETİRDİĞİ TABURE İLE METROBUSE BİNİYOR

Bu sabah yaşı geçmiş ihtiyar bir yurttaş, ikinci istasyon Hadımköy’den metrobüsün ön tarafından elinde bir tabureyle metrobuse bindi. ve hızlı adımlarla ön bölgeye geçti.Üstünde minderi de olan taburesini cam kenarındaki ön koltuğun arkasına koyarak oturdu.

Yanındaki koltuğun cam tarafında bir baston işareti vardı. Yani oraya yaşlıların veya özürlülerin oturması için yapılmıştı. Ama kim dikkat ediyor ki böyle şeyleri. Orta yaşlı bir adam oturmuş ve hemen arkasına taburesiyle gelen yaşlı adamı görmemezlikten geliyordu. Koltuklarda oturanların büyük çoğunluğu ellerinde cep telefonuna kendilerini kaptırmışlardı.Yaşlı adamın tabure oturmasına aldırış etmeyen bunca duyarsız insan eşliğinde taburesine oturak yolculuğuna devam etti yaşlı adam.