Çorum’da bir köyden geçen bir çaydaki bütün balıklar öldü. Çaydan su içen iki ineğinde telef olması köydeki vatandaşları tedirgin etti.
Çorum’a 50 kilometre mesafede yer alan Uğrak köyü yanından geçen Yılgın özü Çayı'na doğru yol alan köylüler çok sayıda balığın telef olduğunu fark etti. Bir süre sonra da köydeki vatandaşların 2 ineği hayvan otlandıkları bölgede murdar oldular.vatandaşlar olayı görür görmez Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkililerine haber verdi

KÖYLÜLER ÖLÜMLERDEN TEDİRGİN
Tedirgin olan vatandaşlar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkililerine ihbarda bulundu. Bunun üzerine köye gelen ekipler su ve balıklardan numune aldı.

KÖY MUHTARI 'YAŞANAN OLAYLARDAN KÖY HALKI OLARAK TEDİRGİNİZ' DEDİ

Köy Muhtarı Yaşar Sayar, bölgede otlatılan hayvanlardan iki büyükbaş hayvanın aniden rahatsızlandığını, çağırdıkları veterinerin de hayvanların zehirlenmiş olduğunu tespit ettiğini söyledi. Muhtar Sayar, hayvanların telef olması, çaydaki ölü balıklar nedeniyle köye gelen ekiplerin inceleme başlattıklarını ifade etti.