'Çöpçüler Kralı' Filmindeki Hata Yıllar Sonra Fark Edildi!

Türk sinemasının efsane filmlerinden olan 'Çöpçüler Kralı'nı defalarca kez izlememize rağmen, dizide ki hatayı bir türlü fark edemedik.

Türk sinemasının efsane filmlerinden olan 'Çöpçüler Kralı', mahallenin saf çöpçüsü Apti Şakrak’ın yaşamını ve Zabıta memuru Şakir ile arasında geçen mücadeleyi konu ediniyor. Cebinde beş parası olmayan çöpçü Apti, aynı mahallede oturduğu Hacer’e aşıktır. Ancak Hacer, Apti’nin de amiri olan Şakir’le ilişki yaşamaktadır. Şakir’in annesi, Hacer temizlikçi olduğu ile evlenmesini istememektedir. Aşık Apti, bütün bu olanlardan haberi olmayan Hacer’in peşinden koşmaya başlar. Ancak fakir olduğu için Hacer ile evlenmesi de zordur. Apti, bir taraftan amiri Şakir’in eziyetleri bir yandan bir türlü kavuşamadığı aşkı ile başa çıkmaya çalışırken, yanlışlıkla bir gazinodan içeri girer. Böylece Çöpçü Apti’nin kötü şansı değişir.

Arzu Film yapımcılığında yapılan ve efsaneler arasında yer alan, Çöpçüler Kralı filmi'nin sahneleri, Güneşli Sokak başta olmak üzere Cihangir ve çevresinde çekildi. Bugün, Şakir’in evinin bulunduğu apartman filmdeki görüntüsünden hiçbir şey kaybetmeden, Güneşli Sokak’ta ilginç bir nokta olmayı sürdürmektedir. Çöpçü Apti’nin akıllarda kalan “Parka gidecekmiş iki gözümün çiçeği” repliğinde, bahsi geçen park ise Cihangir Parkı’ndan başkası değil!

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR