Çocuklarına Kemerle İşkence Eden Iraklı Babanın Görüntüleri Ortalığı Ayağa Kaldırdı!

Türkiye'den sınır dışı edilirken çocuklarını da beraber götüren Iraklı babanın, çocuklarını odaya kilitleyip, kemerli işkence ettiğini gören anne, Türk ve Irak hükümetlerinden yardım istedi.

 Çocuklarına Kemerle İşkence Eden Iraklı Babanın Görüntüleri Ortalığı Ayağa Kaldırdı!

Çocuklarına Kemerle İşkence Eden Iraklı Babanın Görüntüleri Ortalığı Ayağa Kaldırdı!

Kocasından sürekli şiddet gördüğünü dile getiren 6 çocuk annesi Ashjan Khalaf Jasım Aljuybır, öldürülmek istemediği için ülkesine gitmekten korktuğunu dile getirdi.

Bununla birlikte, Türkiye'den sınır dışı edilen kocasının evlatlarını bir odaya kilitleyip, işkence ettiğini, 13 yaşındaki kızı Asal Ammar Fathı Alemarah'ın gönderdiği videoyla öğrenen acılı anne, Irak ve Türkiye hükümetlerinden yardım istedi.

37 yaşındaki Iraklı Ammar Fatlı Ali Alemarah ile 14 senedir evli olan anne Ashjan Khalaf Jasım Aljuybır (44), eşinin çocuklarına şiddet uyguladığı görüntüleri görünce yardım istedi.

Aktarılan bilgiye göre 3 yıl önce çocuları ve eşiyle beraber Türkiye'ye turist vizesi ile gelip Samsun'da yaşamaya başladı.

Ardından Samsun'da DEAŞ şüpheli olarak gözaltına alınan kocası Ammar Fatlı Ali Alemarah'ın evinde kaçak sigara bulunması sonucu ‘terör ve kaçakçılık’tan soruşturmaya alındı.

Ammar Fatlı Ali Alemarah, terör suçlusu olmamasın rağmen sınır dışı edildi. Buna rağmen kaçak olarak Türkiye'ye giren Ammar Fatlı Ali Alemara eşini Samsun'da bırakıp ancak çocuklarını yanına alıp götürdü.

Iraklı anne şu sözleriyle yürekleri dağladı:

''Allah'ım çocuklarım sana emanet. Allah'ım sana sığınıyorum, çocuklarımı kurtar. Senden başka hiç kimsem yok. Sen çocuklarımı o zalimin elinden koru.

Irak hükümetinden yardım diliyorum. Ne olur yardım edin. Allah rızası için bana yardım edin. Benim çocuklarımı kurtarın o zalimin elinden. Nasıl sizin çocuklarınız da sizin için değerliyse, benim çocuklarım da benim için çok çok değerlidir. Ben onlar için hayatta kalıyorum.

Yüce Türk devletinden de bana bu konuda yardımcı olmalarını rica ediyorum, yalvarıyorum. Irak hükümetine yalvarıyorum. Bana yardım edin çocuklarımı kurtarın''

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR