19 Haziran günü saat 18.30 sularında Erzurum'un merkez Palandöken İlçesi Adnan Menderes Mahallesi'nde meydana gelen inanılmaz olayda, Ömer Murat Akçay,ikamet ettikleri apartmanın üçüncü katındaki konutunun camından havalı tabancayla iddiaya göre sokaktaki kola şişesine ateş etti.Hedefi tuturamayan ruh hastası kişilik evlerinin önünde oynayan 2 kız çocugunu vurdu.Vurulan minik kızlar annelerinin koşarak yardımıyla hastaneye kaldırıldıateş açan cani ise emniyet ekipleri tarafından elinden alınmıştı.

2 ÇOCUĞU VURDU

Hedefi isabet  etiremeyen Murat Akçay, karşı binanın önünde şakalaşan Sümeyye Boz ile İkra Kaya'yı ağır yaraladı. Bir acı gelen, fakat annelerinin atletlerindeki kanı görmesiyle durumları fark edilen 2 çocuk, ambulansla Bölge Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan kontrolde çocukların sırtlarından vurulduğu belirlendi. İkra ameliyata alındı ve vücudundaki tek saçma çıkarıldı. Sümeyye Boz ise hastanede müşahade altına alındı.

SERBEST BIRAKILMIŞTI, TUTUKLANDI

Evinde havalı tabanca ve 2 kutu saçma ile birlikte gözaltına alınan Akçay, adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı. Yaralı çocukların aileleri, gürültü yaptıkları için ateş edildiğini öne sürdüler. Çocukların yakınları, "Ya çocuklarımız ölseydi, niçin serbest bırakıldı" diye itiraz etti.