23 Ağustos 2019
  • Istanbul 26.11°
  • Ankara 25°
  • Izmir 32.22°
İmsak 04:40
Güneş 06:14
Öğle 13:12
İkindi 16:57
Akşam 20:00
Yatsı 21:27
BIST97.149
Dolar5,772
Euro6,4402
Altın283,64

CNN Greece de Ekrem İmamoğlu'ndan Yunan Diye Bahsetmiş

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, Yunan basınının sürekli olarak kendisini Yunan olarak tanıtmasına "Bunlar basit internet siteleri" demişti. Ancak dünyaca ünlü bir kurum olan CNN'in de İmamoğlu'ndan aynı şekilde bahsettiği ortaya çıktı.

CNN Greece de Ekrem İmamoğlu'ndan Yunan Diye Bahsetmiş

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Ekrem İmamoğlu, önceki gece CNN Türk ekranlarında Ahmet Hakan'ın konuğu oldu. 

Hakan'ın soruları karşısında zor anlar yaşayan İmamoğlu'nu en fazla zorlayan konu ise, Yunan basınının devamlı olarak kendisinden Yunan ya da Pontus olarak bahsetmesi meselesi oldu. 

BASİT İNTERNET SİTESİ DEMİŞTİ

İmamoğlu, Yunanların onu bu kadar sahiplenmesi konusunda tatmin edici bir cevap veremedi. CHP'li isim iddiaları yazanların basit internet siteleri olduğunu iddia ederek meseleyi önemsizleştirmek istedi.

BASİT DEDİĞİ CNN ÇIKTI

Ancak gerçek hiç de öyle İmamoğlu'nun dediği gibi değil. Dünyaca ünlü kurumlardan birisi olan CNN'in Yunanistan kanalı da İmamoğlu'ndan aynı şekilde bahsediyor.

CNN Greece yaptığı haberde Ekrem İmamoğlu'ndan "Pontus kökenli ve Yunanca konuşan İstanbul'un yeni belediye başkanı" olarak bahsediyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz