Genelkurmay tarafından yapılan açıklamada, operasyon kapsamında 20 Aralık günü saat 09.30'da teröristlerle çıkan çatışmada bir askerin ağır yaralanarak hastaneye sevkedildiği ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu ifade edildi.

TSK'DAN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE;

20 Aralık 2015 tarihinde saat 09.30'da Şırnak ili Cizre ilçesinde icra edilen operasyonlar kapsamında Bölücü Terör Örgütü mensupları ile çıkan çatışmada bir Kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmıştır. Yaralanan Kahraman silah arkadaşımız derhal hastaneye sevkedilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

PKK'LININ BOMBASI PATLADI

Öte yandan bölgedeki basın mensuplarından alınan bilgiye göre, Şırnak'ın İdil ilçesinde büyük bir patlama meydana geldi. Bölgeye çok sayıda ambulans ve güvenlik ekipleri gönderildi. Patlamanın PKK'lı bir teröristin evinde, el yapımı patlayıcıdan kaynaklı olarak meydana geldiği iddia edilirken, olayda 3 kişinin öldüğü, 3 kişinin ise yaralandığı öne sürülüyor.