Cinsel Tacizde Bulunan CHP'li Belediye Başkanı: Öptüğüm Görüntülerdeki Kadın Başka Biri

Kendisinden iş isteyen kadına cinsel tacizde bulunduğu öne sürülen Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, bir kadınla öpüştüğü videodaki erkeğin kendisi olduğunu fakat karşısındaki kadının cinsel taciz şikayetiyle başvuran kadın olmadığını dile getir.

Cinsel Tacizde Bulunan CHP'li Belediye Başkanı: Öptüğüm Görüntülerdeki Kadın Başka Biri

Cinsel Tacizde Bulunan CHP'li Belediye Başkanı: Öptüğüm Görüntülerdeki Kadın Başka Biri

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, kendisinden iş istemeye giden S.T adlı kadına cinsel taciz ile suçlanıyor.

Atabay, savcılıkta bu meseleyle ilgili ifade verdi. Tacizci belediye başkanına ifadesinde sosyal medyadaki öpüşme görüntüleri soruldu. Tacizci Atabay da 'Öpüşen kişi benim. Ancak karşımdaki kişi S.T. değil. Kutlama yapıyorduk. Söz konusu anı ölümsüzleştirmek için videoya aldık' diye konuştu.

Hürriyet'te yer alan özel habere göre; belediyeye iş için müracaat eden S.T. adlı kadına cinsel taciz uygulamakla suçlanan Didim Belediye Başkanı Atabay (61) ile beraber, meclis mensupları Ali Ç. (65), Öner Ç. (60) ile Öznur G. (38), haklarındaki şikâyet sebebi ile savcıya ifade verdi. Savcı, Dört zanlıya da bunun gibi sorular sordu. Öğrenilen bilgilere göre, dört zanlıdan önce S.T.'nin müşteki olarak ifadesini alan savcı, soruşturma dosyasına giren 3 cinsel içerikli video ile alakalı sorular da yöneltildi.

Kendisi ile ilgili suçlamalarla ilgili ifadesi alınan Atabay, 'Bu olay benim görevden alınmam için, 6 yıldır mücadele ettiğim rant çetesinin bir iftirasıdır' ifadeleri ile açıklamalarına başladı.

Atabay ifadesinin sonrasında da 'Bu çetenin kurduğu tuzak bu. 6 yıldır mücadele ediyoruz. Evim kurşunlandı, üniversitede okuyan kızım kaçırılmaya çalışıldı. İki başkan yardımcımız darp edildi. Yıkım kararı aldığımız gayrimenkul projesinin sahipleri benden kurtulmak istiyor' diye konuştu.

Atabay, savcının 'Hakkınızda söz konusu iddiaları ortaya atan S.T. isimli kadının kim olduğunu düşünüyorsunuz?' sorusuyla ilgili ise, anılan şahsın adı ve ve soy adı ifade edilerek 'S.T.'nin, savunmamda belirttiğim çete ile ilişkili olduğunu düşünüyorum. Kendisi bir internet sitesinde yazı yazıyor. Aynı zamanda Aydın ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) üyesi. Bu kişi Aydın Efeler İlçe Kadın Kolları üyesi. 2017 kadın kolları başkanlığı için seçime girdi. Ancak seçilemedi daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa etti' cevabı verdi.

'ÖPÜŞEN KİŞİ BENİM AMA KARŞIMDAKİ KİŞİ O DEĞİL'

Atabay, kendisine sorulan ilk video ile ilgili '1 numaralı videodaki öpüşen kişi benim. Ancak karşımdaki kişi kesinlikle S.T. değil. Söz konusu kadın Z.N.Y. Bu görüntüler kendi evimde çekildi. Kuvvetle muhtemel söz konusu görüntüleri kendimiz çektik. O esnada kutlama yapıyorduk. Söz konusu anı ölümsüzleştirmek için videoya aldık' dedi. Atabay, 2. videoda, suratları görünmeyen 2 şahıstan, erkek olanın kendisi olmadığını ifade etti. Atabay, biri kadın 2 erkeğin cinsel ilişkiye girdiği 3. videodaki şahısların da kendisi ile alakalı olmadığını belirtti.

'SÖZ KONUSU KADINLA HAYATIM BOYUNCA BİR ARAYA GELMEDİM'

S.T. ile ilgili iki ay boyunca cinsel tacizin yaşandığı öne sürülen çiftliğin sahibi Ali Ç. de ifadesinde, 'Müştekiyi hiç tanımıyorum, hiç görmedim. İsminin S.T. olduğunu bugün öğrendik. Haberlerde çıkan çiftlik evi benim değil. Madem müşteki 2 ay boyunca benim evime geldi neden yanlış evi, benimmiş gibi gösterdi' diye konuştu. 'Kadının yüzünü bile görsem tanımam' ifadesini kullanan Ç., sahibi olduğu çiftlik evine aileleri ile gittiklerini belirterek 'Söz konusu çiftlik evinde ne S.T.'ye cinsel saldırı oldu. Ne de aramızda grup seks yapıldı. Söz konusu kadınla hayatım boyunca bir araya gelmedim' şeklinde konuştu.

Kendisine iftira attığı için S.T.'den şikâyetçi olduğunu ifade eden Öner Ç. de 'Böyle bir kadının varlığını dahi bilmiyorum' şeklinde konuştu. Suçlanan bir başka kişi Öznur G. (38) de, hadisenin yaşandığı öne sürülen dönemde doğum izninde olduğunu, bebeğini emzirdiğini ifade ederek asla uyuşturucu kullanmadığını, S.T.'ye de uyuşturucu kullanmayı teklif etmesinin söz konusu olamayacağını belirtti.

KULE KAVGASI

Didim Belediye Başkanı Atabay'ın avukatı Av. Hüseyin Uğur Poyraz da şu ifadeleri kullandı:

'Burada, yasal hakları 4 kat olmasın rağmen 11 katlık iki kule yapan bir firma var. Ruhsatsız ve yıkım kararı olan bu projedeki rant 50 milyon Euro. 6 yıldır süren bir kavga bu. Belediyenin, yıkım için harekete geçtiği ve bir firma ile anlaştığı süreçte bu iddialar gündeme getirildi. Tesadüfe bakın ki belediye ile ağır bir husumeti olan firmanın avukatı, aynı zamanda S.T.'nin de avukatı. S.T. hakkında 'örgütlü suç kapsamında iftira şantaj ve hakaretten' dava açılmasını talep ettik.'

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR