Ünlü Gazinocular kralı Fahrettin Aslan'ın oğlu Mehmet Aslan'da İyi Parti'de. Mehmet Aslan'ın siyasi hayatı bilindiği üzere MHP'de başlamış. Meral Akşener'le de yakınlığı bu sayede oluşmuştu. Peki Mehmet Aslan kimdir?

ÇOK EZİLDİM

Kendini siyasete atan Mehmet Aslan geçtiğimiz gün kendine yöneltilen sorularda neden siyasete atıldığı konusunda açıklama yapmış ve ezildiğinden mütevellit olduğunu belirtmişti. Şu sıralar İyi Parti kurucularından olan Mehmet Asln konuşmasında siyasete atılma sebebini şu şekilde açıkladı. Ve "Türk pasaportuyla bir ülkeye girerken 'Hoş geldiniz' dendiği, saygı duyulduğu günü gördüğüm zaman 'Başarılı olmuşum, tamam' diyeceğim. Bende para var, pul var, tip var ama Türk olduğum için çok ezildim.'' dedi. 

CUMHURBAŞKANINA HAKARETTEN GÖZALTINA ALINMIŞTI

Mehmet Aslan geçtiğimiz dönemde Cumhurbaşkanına hakaret suçundan gözaltına alınmış ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.

MEHMET ASLAN HAKKINDA

1983 yılında İstanbul'da doğan Mehmet Aslan 'Gazinocular Kralı' olarak bilinen Fahrettin Aslan'ın oğludur. Çocukluk yıllarını Türkiye'de geçirmiş 10 yaşındayken babasının dünyasından uzak büyümesi için Paris'e gönderilmiştir. Lise bitene kadar Paris'te kalmış, ardından Boston Üniversitesi'nde okumaya başlamıştır. Ancak 2002 yılında, Boston Üniversitesi'nden Yeditepe Üniversitesi'ne geçiş yapmıştır. Dönüşünden 2 yıl sonra babası Fahrettin Aslan'ın bir karaciğer rahatsızlığı çıkmıştır. Nakil için uygun donör bulunduysa da tehlikeli olduğu için nakil yapılmamıştır.

Aslan, Türkiye'ye döndükten sonra oyunculuk yaptığı diziler ile ön plana çıkmıştır. Show TV'de uzun dönem yayınlanan, "Doktorlar" adlı dizide "Burak Kuzey" adlı karakteri canlandırmıştır. Ardından ATV'de yayınlanan 2005 yılı yapımı Nefes Nefese ve 2006 yapımı "Maçolar" adlı dizilerde yer almıştır. Ayrıca 2008 yılında vizyona giren, Sinem Kobal ile başrolü paylaştığı "Ayakta Kal" adlı bir de sinema filmi vardır.

Oyunculuğu dışında babasından kalan şirketin de başında yer almaktadır. Şirket maden, gayrimenkul ve turizm sektörlerinde işler yapmaktadır.

Son olarak siyasete atılarak, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı görevine gelen Aslan, bonzaiye karşı yürütülen kampanyanın yüzü ve sözcüsü olarak aktif görev alıyor.

Ocak 2017'de, Twitter hesabındaki paylaşımları nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alındı.