CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu' nun, sözde adalet yürüyüşüne katılanlara saldırı planladıkları iddiası ile Kayseri ve Kocaeli' de yapılan operasyonda eli kanlı terör örügütü DEAŞ' a mensup 6 terörist yakalandı.

DEAŞ'A MENSUP 6 TERÖRİST YAKALANDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu' nun, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu' nun tutuklanmasına tepki olarak başlattığı sözde adalet yürüyüşe katılanlara saldırı planladıkları iddiası ile Kayseri ve Kocaeli' de düzenlenen operasyonda 6 DEAŞ mensubu terörist yakalandı.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiler ışığında, Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terör ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte bulunan eli kanlı terör örgütü olan DEAŞ üyesinin, Suriye' den aldığı emir ile Kayseri' den minibüs kiralayarak CHP yürüyüşünün devam ettiği Kocaeli' ye gitmek istediğini saptadı. Zanlı ekipler tarafından teknik takibe alındı. Minibüsü yürüyüşteki kalabalığın üzerine sürerek saldırı yapmayı planladığı değerlendirilen zanlı, Kocaeli' de gözaltına alındı. Zanlıya yardım ve yataklık yaptıkları tespit edilen 5 kişi de Kayseri' de yakalandı. Şüphelilerin emniyetteki sorgusu sürüyor.

PROVOKASYON AMAÇLI EYLEM HAZIRLIĞINDAKİ ZANLILARA OPERASYON

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı yapmış olduğu beyanlarda, Kayseri' den araç kiralayan bir kişinin yürüyüşe katılanlara saldırı planladığı bilgisi üzerine yürütülen operasyonda 6 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.