19 Temmuz 2019
  • Istanbul 29°
  • Ankara 23°
  • Izmir 31.11°
İmsak 03:49
Güneş 05:41
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:40
Yatsı 22:24
BIST102.229
Dolar5,6513
Euro6,3591
Altın261,38

CHP'nin Ordu Valisi Yavuz Hakkındaki İddiası Yalanlandı

Ekrem İmamoğlu’nun ‘it’ dediği Ordu Valisi Seddar Yavuz, yalan ve iftiralarla CHP tarafından hedef alınıyor. CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Engelliler Haftası’nda düzenlenen bir toplantıda Yavuz’un İmamoğlu’nu destekleyenlere “İmamoğlugiller” ve “s….” dediğini öne sürdü.

CHP'nin Ordu Valisi Yavuz Hakkındaki İddiası Yalanlandı

Ekrem İmamoğlu’nun ‘it’ dediği Ordu Valisi Seddar Yavuz, yalan ve iftiralarla CHP tarafından hedef alınıyor. CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Engelliler Haftası’nda düzenlenen bir toplantıda Yavuz’un İmamoğlu’nu destekleyenlere “İmamoğlugiller” ve “s….” dediğini iddia etti. İmamoğlu da aynı yalanı devam ettirdi. Ancak toplantıya katılan 6 derneğin temsilcisi CHP’nin söz konusu iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

CHP’liler, Ekrem İmamoğlu’nun “it” diyerek hakaret ettiği Ordu Valisi Yavuz’u hedef haline getirmeye çalışarak iftira attı. CHP’li Mustafa Adıgüzel, Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen toplantıda Yavuz’un İmamoğlu’na hakaret ettiğini iddia etti. İmamoğlu da aynı yalanı devam ettirdi.

CHP'NİN İDDİALARI YALANLANDI  

Valilikte rutin olarak gerçekeleştirilen ve 10 Mayıs Engelliler haftasına denk gelen toplantıya katılan engelli derneklerinin temsilcileri, Mustafa Adıgüzel’in iddia ettiği gibi bir konuşmanın söz konusu olmadığını belirtti. 

Konu hakkında açıklamada bulunan temsilciler, “Vali bey bizi kapıda karşıladı. Tamamıyla o günün anlam ve önemine ilişkin, denetimlerin sıklaşması, bakım merkezlerinin iyileştirilmesi gibi konular konuşuldu. Sayın valinin ağzından iddia edildiği gibi CHP’ye yönelik küfür, hakaret çıkmadı. Toplantıda zaten siyaset konuşulmadı. 15 kişiydik. Aramızda bayanlar da vardı. Sayın Adıgüzel’e yanlış bilgi verilmiş” ifadesinde bulunarak CHP’nin iftirasını çürüttü.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri