CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki göstermek Ankara Güvenpark'tan başlattığı yürüyüşün son durağı Maltepe'de düzenlenen miting bitti.

"Milyonlar Buluşacak" sloganlarıyla günlerdir katılım ilanı yapılan mitinge gelen vatandaşların gerçek sayısı ortaya çıktı.

40 BİN METRE KARENİN 3'TE 1'İ BOŞ KALDI

Toplam 90 bin metre kare olan Maltepe miting bölgesinin sadece 40 bin metre karelik kısmı CHP'lilere tahsis edilmesine karşın mitinge gelen vatandaşlar bu alanın yalnızca 3'te 1'ini doldurabildi.

YALNIZCA 175 BİN KİŞİ KATILDI

Emniyet yetkililerinin verdiği rakamlara göre Maltepe mitingine toplam 175 bin kişi katıldı. Bu sayının 45 bin kişilik kısmını ise İstanbul dışından gelen vatandaşlar oluşturdu.

YENİKAPI'YA YAKLAŞAMADI


8 Nisan 2017 günü gerçekleştirilen Yenikapı Büyük İstanbul Mitingi'nde ise yaklaşık 2 milyon kişi yer almıştı.

YÜRÜYÜŞTEN NOTLAR

Kemal Kılıçdaroğlu 25 gün evvel Ankara Güvenpark’ta başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün 3,5 kilometrelik son turunu 16:00’da Dragos’tan çıkarak başladı.

2 KM'DEN SONRA MOLA VERECEK


Kemal Kılıçdaroğlu’na 2 kilometrelik etabında CHP yöneticileri ve bazı partililer eşlik ediyor. 2 kilometrelik yürüyüşten sonra  kısa bir mola verilecek. CHP başkanı moladan sonra 1,5 kilometrelik son bölümünü ise tek başına yürüyecek.

SON 150 METRE MİTİNG ALANINDA YÜRÜYECEK


Kılıçdaroğlu’nun, yürüyüşün son 150 metresini ise miting bölgesinde kurulan platformda yapacağı ve toplam 432 kilometrelik Adalet Yürüyüşü’nün bu şekilde biteceği