"MİT TIR'ları görüntülerini yayınlamak" suçuyla yargılandığı davasında CHP İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı ve hakkında tutuklama kararı verildi. Tutuklanan Berberoğlu Maltepe Cezaevi'ne konulmuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu MİT TIR'ları ve casusluk davası sonucu 25 yıl hapis cezası alan Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Enis Berberoğlu için Ankara'dan istanbul'a yürüyeceğini belirtti.Yürüyüşe CHP gençlik kolları ver parti teşkilatları katılmıştı.Fakat yapılan bu yürüyüşün kurmaca olduğu ortaya çıktı.

Adelet Yürüyüşü adı altında gerçekleşen eylemde ne tuhaftırki yürüyüş henüz sona ermeden CHP İstanbul milletvekili Barış Yarkadaş tarafından 9 günde kaleme alınan 'Adalet' isimli kitabın daha yürüyüş sona ermeden baskısının yapılıp dağıtılması her şeyin sipariş olduğu kanısını bir kez daha güçlendirdi.

YÜRÜYÜŞ BİTMEDEN KİTABINI YAZMIŞLAR YÜRÜYÜŞ TAMAMEN KURMACA

Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşü devam ederken bir anda bir kitap ortaya çıktı. CHP İstanbul milletvekili Barış Yarkadaş tarafından 9 günde kaleme alınan 'Adalet' isimli kitabın daha yürüyüş sona ermeden baskısının yapılıp dağıtılması her şeyin sipariş olduğu kanısını bir kez daha güçlendirdi.