Adalet ve Kalkınma  Partisi ile MHP, 17-25 Aralık kumpas operasyonlarından sonra FETÖ' ye yakın isimleri partilerinden çıkartırken, FETÖ ile ilişkisi olan şahıslarca abluka altına alınan CHP'de örgüte yakın isimlerin hâlâ aktif bir şekilde olması olması dikkat çekiyor.

KASET SKANDALI SONRASI GENEL BAŞKAN OLMUŞTU 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Eli kanlı terör örgütü FETÖ'nün polis amirleri tarafından kayda alınan Deniz Baykal kasedinin yayınlanmasından sonra 22 Mayıs 2010' daki kurultayda Genel Başkanı seçildi. FETÖ'nün illegal dinleme kayıtlarını parti grubunda dinletti. 17-25 Aralık kumpas operasyonlarının yapılmasına rağmen FETÖ'ye yakın isimleri partisinde önemli görevlere getirdi. 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları "kontrollü darbe girişimi" olarak adlandırmıştı Kılıçdaroğlu.

İŞTE CHP'NİN İÇİNDEKİ FETÖ MENSUBU İSİMLER

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu: MİT TIR'larının görüntülerini Can Dündar'a teslim ettiği sebebi ile yargılandığı davada 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Berberoğlu, kapatılan Zaman gazetesine kayyum atanmasından sonra Yenibosna'da gazete önünde toplanan FETÖ'cülere destekte bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Doç. Dr. Fatih Gürsul: Şu an Silivri'de tutuklu bulunmakta. Aynı zamanda ByLock kullanıcılarının en önemli isimlerinden. Görevinden çıkarıldı.

Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Murat Aksoy: Hain terör örgütü FETÖ'nün basın ayağı yapılanması davasının sanığıdır. "Darbe girişimi" soruşturmasında da iki kez ağırlaştırılmış müebbet isteniyor. 1 Kasım 2015'te yapılan genel seçimlerden sonra Halk TV'de, "Darbe seçeneği konuşuluyor" beyanında bulunmuştu. Eli kanlı terör örgütü FETÖ, hesabına 108 bin lira aktardı.