Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, CHP tarafından Adalet Kurultayı'nın gerçekleştirildiği tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki kamp bölgesinde alkol kullanılmasına yönelik, ‘CHP idaresinin taahhütlerine, sorumluluklarını, tarihini ve ecdadını koruyarak, ne yaptığının farkında olmayanlardan bunun hesabını sormasını ve bu kişiler için ne gerekiyorsa yapılmasını bekliyoruz. Bu kişilerden hesap sorulmazsa, milletin gözünde bu rezillikle anılacaklardır. Bununla birlikte söz konusu kişilere yönelik gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.’ açıklamasında bulundu.

Kurtulmuş, yazılı açıklamasında, CHP'nin, Gelibolu Yarımadası'nda ‘Adalet Kurultayı’ uygulamak için bakanlığına giderek, Kocadere Kamp Alanı için izin isteğinde bulunduğunu hatırlattı.

DAHA ÖNCE DE RAKI FABRİKASI KAPANDI DİYE OLAY YARATTILAR

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Tekirdağ'daki rakı fabrikasının kapatılıp Manisa'ya taşınacak olmasıyla ilgili eleştirilerde bulundu.

TÜRKİYE'DE EŞİ YOK

Fabrikanın 1931 senesinde kurulduğunu ve Türkiye'de eşsiz ve benzersiz olduğunu belirten Cumhuriyet Halk Parti'li Yüceer, bazı şeylerin kar zarar hesabının ötesinde olduğunu beyan etti.

"CUMHURİYET'İ KURDUKTAN SONRA..."

Candan Yüceer, "Tekirdağ rakı fabrikası, savaştan yorgun ve bitkin çıkmış bir milletin, Cumhuriyet’i kurduktan, kapitülasyonları kaldırdıktan sonra canını dişine takarak yaptığı büyük sanayileşme hamlesinin sembolüdür. '' dedi.