CHP'nin Beyoğlu Adayı Alper Taş Kemalist Olmadığını Açıkladı

CHP'nin Beyoğlu Belediye Başkan adayı Alper Taş'tan dikkat çeken bir açıklama geldi. Taş, kendisinin kemalist olmadığını söyledi.

CHP'nin Beyoğlu Adayı Alper Taş Kemalist Olmadığını Açıkladı

CHP'nin Beyoğlu Belediye Başkanı adayı Alper Taş, kendisine ilk teklifin, geçen hafta pazartesi günü CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tarafından yapıldığını duyurdu.

"CANAN'LA GEZİ OLAYLARI'NDA BİRLİKTE ÇALIŞTIK"

T24'e açıklamalar yapan Alper Taş, "Canan zaten Haziran Hareketi'nde beraber çalıştığımız bir arkadaşımızdı. Fakat tam teklifi getirdiği esnada Kemal Bey'le arasında anlaşmazlık olduğu hatta istifa ettiği gündemdeydi.

"CANAN'LA KEMAL BEY'İN ARASI BOZUK"

Yani Canan, Kemal Bey'le kavgalı, bize teklif Canan'dan geliyor… Daha sonra Kemal Bey'den de teklif yapıldı. Biz görüşmeye giderken telefonumuza mesaj yağmaya başladı. Kemal Bey, Fox TV'de aday olabileceğimizi duyurmuş. Çok yoğun destek geliyordu. Hatta tehdit edenler de oldu ‘Yine aday olmazsan kafanı kırarız' diye." ifadelerini kullandı.

"İMAM HATİP'TE SOSYALİST OLDUM"

Oy toplmaka için takiye yapmayacağını ifade eden Taş, "Gezici'yiz, imam hatip lisesinde sosyalist oldum. Halkların eşitliği ve kardeşliğini savunduğumuzu saklamayacağız. Biz din, dil, ırk farkı bilmeyiz. Sanki doğduk bir anadan." diye konuştu.

TABAN KEMALİST OLMAYAN BİR ADAYA OY VERECEK

Alper Taş sözlerine, Kemalist olmadığını da söyledi. Beyoğlu'nda Kemalist olmayan bir adaya, CHP tabanının nasıl bir karşılık vereceği ise merak konusu oldu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri-->