CHP'nin Bayrampaşa Adayı Remzi Albayrak, İBB İtfaiye Daire Başkanı Oldu

31 Mart'ta Bayrampaşa'da CHP'nin belediye başkanı adayı olup seçim kaybeden Remzi Albayrak'a, yeni bir görev verildi.

CHP'nin Bayrampaşa Adayı Remzi Albayrak, İBB İtfaiye Daire Başkanı Oldu

CHP'nin Bayrampaşa Adayı Remzi Albayrak, İBB İtfaiye Daire Başkanı Oldu

Yeni dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı dairelerde, atamalar sürüyor.

Bu çerçevede İBB’nin yeni İtfaiye Daire Başkanı, Remzi Albayrak oldu.

Remzi Albayrak, 31 Mart seçimleride Bayrampaşa'da CHP'nin belediye başkan adayı olmuştu. Albayrak, seçimde AK Partili rakibi Atila Aydıner'in arkasında kalarak yenilgi yaşadı.

REMZİ ALBAYRAK KİMDİR?

Remzi Albayrak, 1964 senesinde eski Yugoslavya'nın Sancak bölgesinde dünyaya geldi ve 1969 senesinde Türkiye'ye göç etti. Kuleli Askeri Lisesi'ni ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nı bitirdi. Albayrak, TSK’nın farklı birlik ve kurumlarında vazife yaparak 2010 senesinde albay rütbesiyle emekli oldu.

Askerlik yaşamı süresince Bosna-Hersek'teki savaşta NATO (SFOR) karargahında, Almanya'nın Heidelberg lentinde bulunan 7'nci American Ordusu'nda (LANDCENT) ve ABD San Antonio kentinde yer alan Lackland Air Forse Base'de yurtdışı görevleri icra etti.

İstanbul Üniversitesi'nde Türkçe'nin Yabancı Dil Olarak Eğitimi, Beykent Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler ile Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanlarında toplam üç yüksek lisans çalışması yaptı. Ardından İstanbul Üniversitesi'nde, İngiliz Dili Eğitimi alanında doktora çalışmasına devam etti.

2017 senesinde CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı oldu. 31 Mart seçimlerinde CHP'nin Bayrampaşa'dan belediye başkan adayı oldu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz