İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait İZULAŞ şirketine ait 78 hat numaralı Halkapınar-Yamanlar seferini yapan yolcu otobüsüne belediye garajında tutanak tutuldu.

ATATÜRK POSTERİNE SORUŞTURMA AÇILDI


Yaşar Ural adlı şoföre tutulan tutanakta 'Aracın orijinaline uygun olmayan biçimde Atatürk imzası ve posteri, nazar boncuğu gibi çıkartmalar yapıştırılmıştır' ifadelerine yer verildi.

Tutanağın tutulmasından sonra İZULAŞ'ta şoför ve aynı zamanda işyerinin sendika temsilcisi olan Cem Aydın, Atatürk imzası ve posterinin ona olan sevgilerini belirtmek için yapıştırıldığını söyledi.

İzmir Belediyesi Atatürk posterine soruşturma açtı
"ESHOT OTOBÜSLERİNDE DE ATATÜRK POSTERİ VAR"


Belediyenin diğer ulaşım şirketi ESHOT otobüslerinde belediyenin kendisinin Atatürk posteri yapıştırdığını belirten Aydın, "Bu sabah garajda arkadaşımıza tutanak tutulmuş. Tutanakta Atatürk imzası ve posteri ifadesi mevcut. Biz bunu görünce çok üzüldük. Şoför arkadaşlarımız Atatürk'e olan cumhuriyetimizin kurucusuna duydukları sevgiyi dile getirmek adına bunları yapıştırıyor. Normalde nazar boncuğu tarzı şeyler yasak. Aracın orijinalliğini bozan çıkartmalar yasak. Ama bu Atatürk'ün imzası. Tutanakta yazılması kabul edilemez bir durum. Biz çıplak kadın resmi gibi şeyler yapıştırmadık. Bu devletin malı, toplu taşıma aracı. Kendi malımız değil sonuçta. Ama diğer ESHOT otobüslerinde Atatürk posterleri var. Bunu yapan belediyenin kendisi. Bizde kendimiz Atatürk sevgimizi belirtmek için yaptık. Atatürk imzasını ben yapıştırdım. Bir yıl önce o otobüste ben çalışıyordum. Araç bir yıldır o halde. Neden şimdi bunu yapıyorlar anlamak mümkün değil. Atatürk'ün bu olayda malzeme olarak kullanılmasını istemiyoruz" dedi.

İzmir Belediyesi Atatürk posterine soruşturma açtı