16 Nisan referandumuna günler kala hayır oylarını yüzde 51.2 olarak vermesinin ardından dalga konusu olan SONAR Başkanı Hakan Bayrakçı, 2019 seçimlerine dair değerlendirmelerde bulundu.

"AKŞENERLİ BİR SEÇİM OLSA..."

Bayrakçı'ya göre AK Parti'nin, yarın Akşener parti kursa ve seçim yapılsa alabileceği oy miktarının en fazla yüzde 42 olacağını belirtti.

"AKŞENER YÜZDE 20 OY ALIR"

Bayrakçı, "Akşener'in partisinin müthiş bir rüzgar estireceğini biliyorum." diyerek oy tahminini destekledi ve Akşener'in şuan seçime girse yüzde 20 civarında oy alabileceğini ifade etti.

İLHAN KESİCİ ADAY OLURSA YÜZDE 53'LE CUMHURBAŞKANI SEÇİLİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2019'daki seçimlerde CHP, Akşener, HDP ve diğer bir aday daha çıkması halinde birinci turda yüzde 42'yi geçemeyeceğini kaydeden Bayrakçı, ikinci turda Kesici ile Erdoğan'ın olması halinde İlhan Kesici'nin Cumhurbaşkanlığı seçimini yüzde 52-53 ile kazanabileceğini dile getirdi.

Bayrakçı, Kesici'nin kaybetse dahi yüzde 49'da kalacağını da sözlerine ekledi, öte yandan "Haftaya seçim olsa yüzde 51 ile Kesici alır. Erdoğan ile kafa kafayadırlar."dedi.

Daha önce bütün seçim tahminleride yanılan ve destkçisi olduğu CHP lehine tahminlerine devam eden Bayrakçı'nın bu sözleri güldürdü.