Boş İşler Müdürü olarak da tanımlanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Ankara'dan İstanbul'a doğru gerçekleştirdiği yürüyüşün Güvenpark'ta ilk adımı atıldı.


Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun MİT tırlarının engellemesine dair açılan davada tutukluluk neticesinin çıkması sonrasında İstanbul'a yürüyüş çerçevesinde Güvenpark'tan yola çıkıldı.

Yürüyüşe başlamadan evvel basın açıklamasında bulunan Kılıçdaroğlu, Türkiye’de medya mensuplarının ve vekillerin hapis yatmasını desteklemediklerini ifade etti.Bir "dikta idaresi" altında yaşandığını iddiasında bulunan Kılıçdaroğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Adaletin bulunmadığı bir devlette olmayı arzu etmiyoruz. Her hür ülke gibi, her medeni toplum gibi kendi devletimiz içerisinde sulh şartlarının hakim olmasını amaçlıyoruz. Artık her şeyin son noktasına ulaştık. Artık “yeter” demenin vaktidir. Yürüyüşümüzün anlamı budur. Bu devlette adalet olmazsa olmazımızdır. Şayet bir karşılığının olması gerekiyorsa, biz o diyeti vermeye hazırız. Çocuklarımızın istikbali adına yürüyoruz. Bu yürüyüş bir politik partiden bağımsızdır. Bu yürüyüş kutludur. Adalettir gayemiz. Adalet isteyen herkes gelsin.”

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ”

Tüm kesimlerin fikriyatına ve politik eğilimine saygı çerçevesinde yaklaştıklarını ifade eden CHP Genel Başkanı, tüm vatandaşların yargının tarafsızlığı ilkesine bağlı olmasını ve adaletli kararların alınmasını desteklemek durumunda bulunduklarını dile getirdi.