CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin ülke ekonomisinin büyüdüğüne ilişkin son değerlendirmesini ciddiye almakta zorlandığını aktararak, "Rakamlarla insanların gözünü boyamaktan vazgeçin" ifadelerini kullandı.

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin 'Türkiye ekonomisinin büyüme performansına kimse kayıtsız kalamadı ve kalamayacak' değerlendirmesi üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

ANLAMAKTA ZORLANIYORMUŞ!

CHP'li Basmacı, Bakan Zeybekci'nin ülke ekonomisinin büyüdüğüne ilişkin son değerlendirmesini ciddiye almakta zorlandığını kaydetti. Basmacı, insanların rakamlara itibar etmediğini aktararak, "Sürekli halkımızı kandırarak iş yapıyorsunuz. Ülkede terör, kanun hükmünde kararnameler varken, ekonomi dibe vurmuşken insanların gözünü boyamayı çok seviyorsunuz. Siz hangi koltuğa kim, kim kiminle oturacak onun derdinde iken milletin durumunu, ekonominin gidişatının sadece rakamlara bağlı olduğunu zannediyorsunuz" dedi.

TÜRKİYE İKİNCİ ÇEYREKTE YÜZDE 5.1 BÜYÜDÜ

TÜİK verilerine göre bu senenin ikinci çeyreğinde Türkiye ekonomisi yüzde 5,1’lik büyüme kaydetti.

Ancak CHP tüm bu değerleri kabullenemeyerek, ülkenin bir an evvel kötüye gitmesini istiyor. Kendileri başa geldiği dönemlerde halkı açlık ve sefalete mahkum etmek isteyen zihniyet, üzerinden yıllar geçmesine rağmen bu fikrini değiştiremedi ve kendi halkı ile bir türlü barışamadı.