CHP'li Delegeden Kadınlara Hakaret

CHP’li delege Tevfik Koçak, partinin Ankara İl Kongresi’nde “Siyasetçinin işine, kadının işvesine aldanılmaz” şeklinde konuşunca ortalık karıştı. Kadın delegeler Koçak’ın mikrofonunu elinden almaya çalıştı. Konuşmasına devam etmek isteyen Koçak’a pet şişe fırlatıldı.

CHP'li Delegeden Kadınlara Hakaret

CHP'li Delegeden Kadınlara Hakaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara İl Kongresi’nde, delege Tevfik Koçak’ın kadınlara ilişkin sözleri tepki çekti.

Koçak konuşmasında “Siyasetçinin işine, kadının işvesine aldanılmaz” deyince salonda yuh sesleri yükseldi. Partili kadınlar daha sonra sahneye çıkarak Koçak’ın elinden mikrofonu almaya çalıştı. Koçak kürsüden inmeyip konuşmasına devam etmek isteyince salonda bulunan bir erkek Koçak’ın göğsüne pet şişe fırlattı.

Salondaki kadın erkek birçok partilinin tepkisi üzerine Koçak, “Yüz yıldır Anadolu’da kullanılan bir söz. Ne var bunda gocunacak?” diyerek kendisini savundu. Koçak, tepkilerin artması üzerine önce “Sözümü geri aldım” dedi, sonrasında “Arkadaşlar ben özür diliyorum, yüz bin defa özür diliyorum. Bu bir Anadolu sözcüğüdür, hepinizden özür diliyorum. Kadınlar benim anamdır, bacımdır, her şeyimdir, kızmayın bana” diyerek kürsüyü terk etti.

Koçak’a kürsüden inmesinin ardından da birçok kişi tepki gösterdi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR