23 Temmuz 2019
  • Istanbul 28°
  • Ankara 24°
  • Izmir 29°
İmsak 03:54
Güneş 05:44
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:37
Yatsı 22:19
BIST101.372
Dolar5,696
Euro6,3756
Altın259,61

CHP'li Belediye Fidel Castro'nun Vasiyetini Çiğnedi!

Fidel Castro ölmeden önce isiminin caddelere, anıtlara, parklara verilmemesini istemişti. CHP'li Çankaya Belediyesi vasiyeti çiğnedi.

CHP'li Belediye Fidel Castro'nun Vasiyetini Çiğnedi!

Çankaya Belediyesi, Küba’nın efanevi lideri Fidel Castro’nun isiminin verdiği parkın açılışını Fidel'in doğum gününde gerçekleştirdi.

10 DÖNÜM ARAZİLİK PARK

Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi’nde bugün açılışı gerçekleştirilen Fidel Castro Parkı 10 dönüm alan üzerine inşa edildi.

AÇILIŞA KÜBA BÜYÜKELÇİSİ DE KATILDI

Parkın açılışına Küba'nın Ankara Büyükelçisi Alberto Gonzalez Casals da katıldı.
Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2808 Cadde ile 2806 Sokakların kesişiminde bulunan park 10 bin 373 metrekare alana sahip.

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda Adalet adı altında yürüyüş gerçekleştiren ve milleti ayaklandırmaya çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, söz konusu kendi belediyeleri olduğunda adalet umrunda olmuyor. Taşerona verilen kadro sözü her zamanki gibi lafta kaldı.

Şişli Belediyesi'nde çalışan taşeron işçiler, ihaleye alınmayan şirketleri nedeniyle eylem yaptı, sokaklarda çöp dağları oluştu. Beşiktaş Belediyesi'nde de yüzde 400 artırılan emlak vergisi vatandaşı canından bezdirmiş durumda. Duruma tepki veren 10 bin yurtdaş, Beşiktaş Belediyesi'ne dava açmak için kolları sıvadı.

CHP'nin kalelerinden biri olan İzmir'de de durum şişliden farksız değil. İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İZDENİZ'de ise maaş konusunda verilen sözlerin yerine getirmemesi sebebiyle işçiler greve gitti.

İzmir'de çalışmayan vapurlar sebebiyle şehir trafiği felç oldu. İzmir'deki metro ve otobüs hatlarında mesai saatlerinde yaşanan yoğunluk yüzünden kentte hayat durma noktasına geldi.

 

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri