Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Trabzon'da Ahmet Kaya, Saadet Partisi (SP) kontenjanından Abdulkadir Çelebi, Nuri Aydın, Ferda Kudunoğlu, İsmail Kaynar ve Mertcan Fero'yu, 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olarak gösterdi.

ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

Milletvekili aday Ferda Kudunoğlu, Saadet Parti'li adayın 2. sıradan aday gösterilmesi, kendisinin ise 4. sıraya konulması sonrasında sıralamada ki yerinin beğenmeyince adaylıktan geri çekildi, partisinden de istifa ettiğini açıkladı.

YENİDEN GÖREVE TALİP OLDU

Milletvekili adayı Ferda Kudunoğlu aldığı bu çekilme ve istifa kararını da daha sonra sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Gelen tepkiler üzerine Milletvekili adayı Ferda Kudunoğlu, yeni paylaşımda bulunarak göreve hazır olduğunu ve istifasını geri çektiğini duyurdu.

İSTİFASI KABUL EDİLİNCE TEKRAR BIRAKTI

Fakat Ferda Kudunoğlu ilk istifasının kabul edildiğini öğrenmesi üzerine tekrardan paylaşımda bulunarak geri çektiğini duyurduğu istifasını tekrar ettiğini açıkladı.

İstifasının gerçekleştiğini söyleyen eğitimci aday Ferda Kudunoğlu sürece dair yaptığı açıklaması şu şekilde:

 "Bugün yaptığım sabahki paylaşımda istifama neden olan gerekçeler ortadan kalktığı için istifamı geri aldığımı yazmıştım. Çok da memnun olmuştunuz. Oysa bana verilen eksik bilgiler nedeniyle istifamı geri alma şansım olmadığını öğrendim. Dün öğleden sonra ilçe başkanlığımıza istifa dilekçemi sunmuştum. Partinin de benim yerime yeni bir aday bulmasını da kolaylaştırmak istedim. Akşam bir takım gelişmeler oldu. Yaşananların ardından parti üyeliğim düşmüş oldu. İstifamı da sabah Ankara genel merkeze bildirmişler. Artık size açıkladığım 'istifamı geri aldım' şeklindeki yazımın bir anlamı kalmamış oldu."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.