Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Twitter'da 13 Mart 2013 tarihinde 5 CHP'linin FETÖ elebaşı davetlisi olarak ABD'ye gittiğini duyurdu.

CHP’li vekil Yarkadaş'a göre o vekiller, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Grup Başkanvekili Engin Özkoç, dönemin Genel Sekreter Yardımcısı Ali Demirçalı, eski vekil Faik Tunay ve dönemin Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın'dı.

CHP FETÖ elebaşını ziyarete giden kişileri bu seçimde de aday gösterdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimlerinde Bülent Tezcan'ı Aydın 1. sıradan, Engin Özkoç'u ise Sakarya 1. sıradan yeniden milletvekili adayı gösterdi.

MİT TUTANAKLARINI VERDİ

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, kendisine ait haber içerikli internet sitesinde yer verdiği ve sonradan sildiği bu haberleri Twitter'da "CHP'liler Fetullah Gülen'in konuğu", "Fetullah Gülen'in davetlisi olarak ABD'ye giden 5 vekilden 4'ünün ulusalcı olması dikkat çekici: Tezcan, Günaydın, Özkoç ve Demirçalı" ve "CHP'liler bu haberi konuşacak - Fetullah Gülen'in davetlisi olan CHP'lilerden ilk açıklama"  başlıklarıyla kamuoyuna paylaşmıştı.

CHP’li Yarkadaş, 20 Ekim 2013 tarihinde FETÖ elebaşının CHP'li milletvekili Gürsel Tekin'i aradığına dair paylaşımda da bulunmuştu. Güresl Tekin ise, "Gülen annem için aramıştı" iddiasında bulunmuştu.

EREN ERDEM BELGELERİ TEZCAN'DAN ALDIĞINI AÇIKLAMIŞTI

FETÖ'ye yardım iddiasıyla yargılanan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem ise, 19 Ocak 2014 tarihinde FETÖ'nün MİT TIR'larını durdurmasına dair tutanakları Bülent Tezcan'dan aldığını iddia etmişti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.