Cumhuriyet Halk Partisi vekili Sezgin Tanrıkulu, Reis-i Cumhur Erdoğan’a yönelik Avrupa'dan Türkiye'ye yaptırımda bulunmasını istedi. Sezgin Tanrıkulu'na Adalet ve Kalkınma Partisi’nden anında cevap geldi.

CHP'li vekil Sezgin Tanrıkulu'nun Alman dergisi Spiegel'de yer alan konuşmalarına, Alman siyasetini iyi tanıyan kişilerden biri olan Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’ndan tepki geldi.

SEZGİN TANRIKULU’NDAN TÜRKİYE'YE YAPTIRIM UYGULANMASI İÇİN ÇAĞRI

Adalet ve Kalkınma Partisi vekili Mustafa Yeneroğlu, Cumhuriyet Halk Parti’li vekilin Spiegel'deki konuşmalarını şu şekilde açıkladı: "Türkiye'den muhalif politikacılar bu sebepten dolayı Başkent Ankara'ya karşı daha katı adımların atması adına Avrupa'ya çağrıda bulunmaktadır.

Örnek olarak Sosyal Demokrat Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Avrupa'dan gelen ekonomik yaptırımların kesilmesi durumunda, Recep Tayyip Erdoğan’ın kendi faaliyetlerinin bir karşılığı olacağını düşündüğünü, bunun sonucunda da kendisine çekidüzen verebilir” beyanında bulunup ve 'Recep Tayyip Erdoğan başka dilden anlamaz' gibi bir ifadede bulundu.

ADALET ve KALKINMA PARTİSİ VEKİLDEN YÖNELTİLEN SORU

Bu beyanların akabinde Mustafa Yeneroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi vekile;

"Dünyada sizin dışınızda bir milletvekilinin kendi vatanı, yurdu adına ekonomik yaptırım talep ettiği ikinci bir örnek daha var mı?" sorusunu yönelterek eleştiride bulundu.