Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun MIT Tır'ları ve devletin özel bilgilerini sızdırmak suçundan tutuklanmasından sonra Ankara'dan İstanbul'a sözde Adalet Yürüyüşü isimli yürüyüş düzenledi.

ADALET YÜRÜYÜŞÜNÜN ETKİSİ

Partisinin belediye başkanlarıyla bir araya gelmiş olan Cumhuriyet Halk Partisi Lideri, sözde Adalet Yürüşü sonrası ortaya çıkan tabloyu değerlendirmelerde bulundu.

Sözde Adalet Yürüyüşünden sonra mevcut oyların en az yüzde 3yükseldiğini belirten Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale'de gerçekleşecek Adalet Kurultayı'na belediye başkanlarından destek beklediğini açıkladı.

2019 VE KURULTAY TALİMATI

2019 senesinde yapılacak seçimler konusunda uyarılar ve temkinler veren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının vatandaşla iç içe olmasını istedi.

Adalet Yürüyüşü'nden sonra Cumhuriyet Halk Partisi içerisindeki muhalefetin sonlandığının söylenmesi üzerine Cumhuriyet Halk Partisi Lideri de belediye başkanlarının bu süreçlere dahil olmamasını belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, uyarılarından sonra bir takım belediye başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'na muhalefetin sonlandığının garantisini verdi. Böylelikle sözde Adalet Yürüyüşü'nün gerçek amacı ortaya çıkmış oldu.