FETÖ hainlerinin tek tip kıyafetle mahkemeye götürülmesi teklifine ilişkin görüşü sorulan Tezcan, ''Devlet yargılama süreci içerisinde propaganda yapmaya imkan olmayacak her türlü önlemi almalıdır. Makul, amaca uygun. Savunma hakkı kısıtlanmadan her türlü önlemi almalıdır. Fakat tek tip kıyafet gibi, bu çerçevedeki önlemler ile örtüşmeyen çağdışı yöntemleri kabul etmemiz mümkün olmaz.

Tek tip kıyafet uygulaması, darbe dönemlerinde 12 Eylül döneminde de uygulanmışdı. Bu konuda acılı ve sancılı bir geçmişimiz bulunuyor. Tekrar yaşanan kanamış uygulamaların tekrar başlatmanın hiç kimseye faydası yok. Öç alma ve intikam duygusu ile hareket edilmez bu işlerde akıl sağduyu ile hareket edilir. Çağdışı yöntemlerden medet ummak çağ dışı kafaların ürünüdür ancak'' ifadelerini kullandı.

NELER OLMUŞTU ?

''GUANTANAMO'DA OLDUĞU GİBİ TEK TİP ELBİSE İLE ÇIKARALIM''

"Geçen gün Sayın Başbakanımızla da konuştum. Artık bunlar (FETÖ sanıkları) mahkemeye çıkarken Guantanamo'da olduğu gibi bunları da tek tip elbise ile çıkaralım. Tek tip elbise." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Dikkat ederseniz 15 Temmuz darbesinde yer alanların hiçbirinin yüzünde şu ana dek en küçük bir pişmanlık işareti göremezsiniz. FETÖ teşkilatlanması içinde bulunan diğer kişilerin durumları da büyük oranda aynıdır. Demek ki bunlar gaflet haliyle değil, taammüden, bilerek ülkemizi sırtından hançerlemek niyetindeydiler. Türk milleti aman dileyene ne kadar merhametliyse ihanetinde ısrar edene de o kadar şedittir. O hainler kapatıldıkları cezaevlerinin duvarları arkasında çürüyüp giderken bunları düşünecek çok zamanları olacak." diye konuştu.

'15 Temmuz'dan çıkardığımız dersler ışığında yolumuza devam edeceğiz'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülke ve millet olarak biz 15 Temmuz'dan çıkardığımız dersler ışığında yolumuza devam edeceğiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun, Rabbim bizi bu tür ihanetlerden, her türlü düşman saldırısından, yerden ve gökten gelecek afetlerden korusun." ifadelerini kullandı.