21 Ağustos 2019
  • Istanbul 25°
  • Ankara 20.56°
  • Izmir 27°
İmsak 04:36
Güneş 06:11
Öğle 13:13
İkindi 17:00
Akşam 20:04
Yatsı 21:33
BIST96.032
Dolar5,7355
Euro6,3682
Altın277,87

CHP'den Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Yetkisinin Artırılmasına Tepki

CHP Parti Sözcüsü Fait Öztrak, Hazine'ye yurt içerisindeki ve yurt dışındaki firmalara iştirak edebilme yetkisi verilmesini eleştirerek "Bunun manası, AK Parti Genel Başkanı'nın yandaş firmaları milletin parasıyla kurtarmasının önünü açmaktır" dedi.

CHP'den Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Yetkisinin Artırılmasına Tepki

CHP'den Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Yetkisinin Artırılmasına Tepki

CHP Parti Sözcüsü Fait Öztrak, Hazine ve Maliye Bakanlığı'na yurt içerisindeki ve yurt dışındaki firmalara iştirak edebilme yetkisi verilmesine Twitter'dan tepki gösterdi. Öztrak,"Bunun manası, AK Parti Genel Başkanı'nın yandaş firmaları halkın parasıyla kurtarmasının önünü açmaktır" diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.

CHP Tekirdağ Milletvekili ve Parti Sözcüsü Fait Öztrak, resmi Twitter sayfasından paylaştığı açıklamada 43 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı'nı değerlendirdi.

Öztrak, şu sözleri kullandı:

"Bugün yayımlanan 43 sayılı CBK, ekonomi yönetiminde önemli değişikliklerin kapısını aralıyor. Cumhurbaşkanı milletin Hazinesini, yurt içinde ya da dışında istediği özel şirketlere ortak edebilecek."

"ESKİDEN BU İŞLER YASAYLA OLURDU"

"Eskiden milletin parasını bu işlerde kullanılması yasayla olurdu. Kriz ortamında bunun anlamı, AK Parti Genel Başkanının yandaş şirketleri milletin parasıyla kurtarmasının önünü açmaktır."

"KALİTE DAHA DA DÜŞECEKTİR"

"Cumhurbaşkanlığı Kararnameleriyle devletin kurumsal yapısı çökertilmeye devam ediliyor. Son kararnameyle, ekonomi yönetiminde işler daha da aksayacak, kalite daha da düşecektir."

"EKONOMİYE STRATEJİK BAKIŞ AÇISINI BİTİRİR"

"Strateji ve Bütçe Başkanlığının plan-programlarla ilgili görev ve yetkileri, damadın başında olduğu Bakanlıkta kurulan bir Genel Müdürlüğün uhdesine veriliyor. Bakanlıklar üstü stratejik bir görevi, bürokraside günlük pazarlıklara sokmak ekonomiye stratejik bakış açısını bitirir."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri