CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey milletvekilliğinden istifa etti. Şafak Pavey yaptığı basın açıklamasında istifasına gerekçe olarak sağlık sorunlarını gösterdi.

CHP'li Şafak Pavey, yaptığı yazılı açıklama ile milletvekilliğinden istifa ettiğin açıkladı. Yaptığı açıklamada siyasete başladığı 2011 senesinden bu yana seçmene olan sorumluluklarını yerine getirmek üzere var gücüyle çalıştığını aydeden Pavey, "Yüksek tempoda, aralıksız geçen seneler içinde, ortaya çıkan sağlık sorunlarını çoğu zaman görmezden geldim. Gelinen noktada sağlık sorunlarımı daha fazla ertelemem olası olmadığı için milletvekilliğinden istifa kararı aldım. Öncelikle seçmenimize, bana siyasete girerek hizmet etme fırsatı tanıyan Genel Başkanımıza, yol arkadaşlarıma ve partime teşekkür ederim. Altı yıldır yürekten inanarak sürdürdüğüm mücadeleye bundan sonra da milletvekili olmadan devam etmeye kararlıyım" ifadelerini kullandı.

Şafak Pavey'in basın açıklaması şu şekilde:

Öte yandan istifa kararıı ile alakalı CHP yönetiminden bir açıklama gelmedi. 

Şafak Pavey 1 Haziran seçimlerinde Selahattin Demirtaş'la salladık açıklamasını yapmış ve büyük tepki toplamıştı. Terör örgütünün siyasi uzantısına verdiği bu destekle partisinden de tepki toplayan vekil, sonunda istifa etti.