Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclis (PM) Üyesi Erdal Aksünger, partisine yönelik sert eleştiriler yönelterek "CHP, milleti çok tereddütte bıraktı. Aynı şey Muharrem İnce için de geçerli. CHP'nin genel başkanı ve yöneticileri sınıfta kaldı. Seçim gecesi topluma açıklama yapmayarak, beklentileri yerle bir ettiler’’ şeklinde konuştu.

'KİMSE BAŞARI OLARAK GÖSTEREMEZ'

CHP’nin adayı Muharrem İnce'nin yüzde 30'un üzerinde bir oy aldığını ifade eden Erdal Aksünger, "CHP, Muharrem İnce'ye yetişemedi. Psikolojik sınırı aşamadı. Kimse bunu bir başarı olarak gösteremez. İYİ Parti'nin adayı Meral Akşener ile HDP'nin adayı Selahattin Demirtaş'ta mazeret olabilir. Ama bu kadar düşük oy alacakları çok da tahmin edilemiyordu. Bütün anketler şaştı. Biz de şaşırdık. MHP konusu muamma olarak kaldı’’ şeklinde konuştu.

Siyasi mücadelesini sürdüreceğini vurgulayan PM üyesi Aksünger, "Mücadele etmek ayrı bir şey ama bu kadar basiretsiz yöneticiler ile birlikte mücadele etmek de zor" diye konuştu.

CHP PM Üyesi Erdal Aksünger, şu ifadeli kullandı:

YENİ YAPILANMAYA İHTİYAÇ VAR

Aksünger "Parti içi mücadele artık farklı bir mecraya taşınacak. Artık ülkeyi yönetme refleksi üzerinden hareket eden insanlara ihtiyaç var. Sadece parti içerisinde iktidar olmayı düşünen insanlara ihtiyaç yok. Buna genel başkan da dahil. Yeni yapılanmaya ihtiyaç var. Liyakat ile parti kendini toparlayarak toplumun her kesimine umut olmaya devam etmeli. Kan değişimlerinin olması gerekiyor. Kast sisteminin bir an önce ortadan kaldırılması gerekiyor. Kaldırılmazsa ülkeyi harap edecek" ifadelerini kullandı.

BEYAĞAÇ İLÇESİNDE 10 İSTİFA

Denizli'nin Beyağaç ilçesinde, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı'nın 12 yönetim kurulu üyesinden 10'u, 24 Haziran seçimlerinde başarısız oldukları nedeniyle partiden istifa etti. CHP Beyağaç İlçe Başkanı Salih Gündoğdu, yaptığı yazılı basın açıklamayla istifa ettiklerini açıkladı.

CHP Beyağaç İlçe Başkanı Salih Gündoğdu, "Beyağaç ilçe yönetimi olarak istifa ettik. Toplam 12 arkadaşımızdan 10'u, benimle birlikte istifa etti. Birilerinin bu başarısızlığı üstlenmesi gerekiyor. Beyağaç'ta CHP'nin 280 oyu, İYİ Parti'ye gitti. Beyağaç ilçe yönetimi olarak seçimde başarısız olmamız durumunda istifa edeceğimi belirtmiştim. Başarısız olduk. Denizli genelinde 30 bin oy kaybı var. Birileri bunun sorumluluğu almalı. Türkiye genelinde yüzde 3 oy kaybı var. Birileri bunun hesabını vermeli. Ankara'dan başlayıp, Denizli'ye, Türkiye yansıyan bir düşüş var. Başarısızlık varsa, başarısız olanların yerini başarılı olacak kişilere bırakması gerekiyor" diyerek istifalarını ve nedenlerini duyurdu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.