CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yerel seçimlerin öne alınmasını istemişti.

Halk TV canlı yayınına konuk olan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

ANA GÜNDEM ERKEN SEÇİM

"Son katıldığım MYK toplantısında ana gündem erken seçim çağrısıydı" diyen Özel, 81 ilin kabaca masaya yatırıldığını ifade etti.

HEDEF 20 BÜYÜKŞEHİR

Büyükşehirlerle ilgili özel stratejilerin konuşulduğu bir toplantı yaptıklarını belirten Özgür Özel, hedeflerinin 30 büyükşehirden 20'sini almayı hedeflediklerini söyledi.

Öte yandan Başbakan Binali Yıldırım tarafından temeli atılan ve önceki gün çalışmalara başlanan stat için Konak Belediyesi ruhsat krizi çıkardı.

2014 yılında maçlara kapatıldıktan sonra yıkılan ve yeni projesinin temeli 9 Eylül'de Başbakan Binali Yıldırım tarafından atılan Alsancak Stadı için ruhsat krizi patlak verdi.

KONAK BELEDİYESİ REDDETTİ

Ruhsata tabi olmayan zemin iyileştirme ve temel çalışmalarına önceki gün başlanan stadın yeni projesi için yapılan başvuru Konak Belediyesi tarafından reddedildi.

GEREKÇE 'OTOPARK YÖNETMELİĞİ'

Konak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ruhsat başvurusunu İzmir Büyükşehir Belediyesi Otopark Yönetmeliği Uygulama Esasları maddelerini gerekçe göstererek reddetti.

"SİZ NE YAPARSANIZ YAPIN BU STADI YAPACAĞIZ"

Kararı sosyal medya hesabından paylaşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'dan Konak Belediyesi'ne sert tepki geldi.

Dağ, "Siz ne yaparsanız yapın biz bu stadı yapacağız. İzmir'in takımları artık kendi evlerinde kendi statlarında maç yapacaklar" mesajını paylaştı.

Öte yandan İzmir'de 3 haftadır devam eden İzdeniz'in grevi yarın son buluyor. Belediyenin ise halka bunu duyurduğu dil tepki çekti.

Türkiye'nin 3. büyük şehri İzmir'de hemen hemen 3 haftadır sendika ve belediye arasında süren kavga sebebiyle işçiler greve gitmiş, halk mağdur olmuş ve gemiler çalışmadığı için karayolunda da trafik artmıştı.