CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a hareket ettiği 'Adalet Yürüyüşü'nün 5'inci günü saat 17.00 sularında Kızılcahamam'a bağlı Bulak Köyü'nde sona erdi.

Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşüne kayılan  CHP parti yöneticileri, milletvekilleri ile partililer ve gönüllüler, geceyi köyün girişinde oluşturulan kampta geçirecek. 5'inci günün sonunda  ise farklı bir eylem yaşandı.

ADALETİ DÜŞÜNME EYLEMİ

CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Tekin Bingöl’ün başlattığı "2 dakikalık adaleti düşünme" ismi konulan bir eylem gerçekleştirildi. Eyleme milletvekillerinin dışında kampta yer alan partililer de katıldı.

CHP İZMİR DE DURMA EYLEMİNDE

CHP İzmir İl Kadın Kolları "Adaleti Düşünmek İçin Duralım" ismiyle eylem gerçekleştirdi. Ellerinde "adalet" yazan pankartlar taşıyan kadınlar için basın açıklamasını CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı yaptı.

"2 DAKİKA BOYUNCA DURARAK ADALETİ DÜŞÜNECEĞİZ"

Eylemden önce açıklama yapan Tekin Bingöl, eyleme dair, "Vatandaşlarımızı, Türkiye'de yaşanan olumsuzlukların, adaletsizliklerin farkına varılması için 2 dakikalık bir eylem gerçekleştirdik. Bu eylem bütün yürüyüşümüz süresince sürecek.  2 dakika süresince durarak adaleti düşüneceğiz" ifadelerini kullandı. 

CHP'nin bu eylemleri 20 gün daha devam edecek.