Gezi Parkı kalkışma eylemleerinin yıl dönümü nedeniyle  İstiklal Caddesi'nde sol gruplar yürüyüş düzenledi. Gezi'nin PKK üyesi kırmızı yularlı kızı da dövizlerdeki yerini aldı. HDP'li milletvekillerine destek olan CHP'li milletvekilleri öldürülen terörist Karacagil için yürüyüş yaptı.

"ULAŞ'TAN DENİZ'E"

Yürüyüşte Gezi kalkışmasının baş mimarları olan ve Suriye'de PKK'ya girdikten sonra ölen terörist Ulaş Bayraktaroğlu ve Gezi'nin kırmızı yularlı teröristi Ayşe Deniz Karacagil için "Gezi'den Rakka'ya Destan olmaya", "Ulaş'tan Deniz'e mücadele sürüyor" sloganları atıldı.

CHP-HDP KARDEŞLİĞİ

Yürüyüşe, CHP İstanbul Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Ali Şeker, Onursal Adıgüzel ve HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan da katılıdı.

CHP'nin her terörist faaliyetin içerisinde bulunması artık bizi şaşırtmıyor. Nerede bir PKK eylemi var, nerede bir terörist öldürüldü CHP milletvekilleri hemen orada bitiyor. Sonra dönüp halka milletçilik numaraları çekmeleri gülünç oluyor elbette.

Gezi Kalkışmasında olduğu gibi her yıl dönümüne de katılıp terör faaliyetlerine destek vermeye devam ediyor CHP, adete HDP'nin kuyruğu olmuş terör propagandası yapıyor. Şehitlerimizin kemiklerini her seferinde sızlatan bu hainleri elbette şehit olan 13 askerimiz için bir dua okurken göremiyoruz.