CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Ekrem İmamoğlu 4 Milyon 165 Oyla Kazanmıştır

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul'daki seçim sonuçlarını değerlendirdi. Öztrak, "Ekrem İmamoğlu 4 milyon 165 bin oyla kazanmıştır. Binali Yıldırım ise 4 milyon 138 bin oy almıştır" dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Ekrem İmamoğlu 4 Milyon 165 Oyla Kazanmıştır

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Ekrem İmamoğlu 4 Milyon 165 Oyla Kazanmıştır

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi'nde basın toplantısı gerçekleştirdi. Faik Öztrak, "Ekrem İmamoğlu 4 milyon 165 bin oyla kazanmıştır. Binali Yıldırım ise 4 milyon 138 bin oy almıştır" dedi.

Öztrak'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Uzun bir gecenin sonrasında bu sabah Ankara, İstanbul, Adana, Mersin, Bolu'da ittifakın kazandığı iller ile uyandık. Martın sonu bu şehirlerimizde bahar oldu.

Gerçekten Türkiye demokrasi tarihinde görülmemiş bir seçim döneminin sonrasında bir seçim gecesi geçirdik. Örgütlerimiz başında olan, gönüllülerle beraber çalışan hukuk birimimize, Onursal Adıgüzel'e, Muharrem Erkek'e teşekkür ediyorum.

Dün gecenin tek kazananı milli irade ve Türk demokrasisi. Hem dünyanın hem halkımızın demokrasimize duymuş olduğu güven yinelenmiştir. Dün gecenin tek kaybedeni devletin resmi ajansı Anadolu Ajansı'dır.

Halen veri girmemeyi sürdürmektedir, siyasi manipülasyona alet olmuştur. Ajans idarecileri gereğini yapmalıdır.

YSK Başkanı yapmış olduğu açıklamayla bizlerin bilgilerini onaylamıştır. Bilgi iletişim teknolojilerinden sorumlu genel başkan yardımcımız Onursal Adıgüzel ve birimine yeniden teşekkür ediyorum.

YSK bilgilerine göre 31 bin 186 sandığın 31.148'i açılmıştır. Açılmayan 38 sandık bulunuyor.

Ekrem İmamoğlu 4 milyon 165 bin oy almıştır. Binali Yıldırım oyu ise 4 milyon 138 bin 568 oy almıştır. 27 bin 171 oy daha çok almıştır Ekrem İmamoğlu. Bu fark dün sabaha karşı kendi sistemimizle açıkladığımız fark ile aynıdır.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri