CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 190 Bin Lira Tazminat Ödeyecek

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki iddiaları sebebi ile alakalı Erdoğan tazminat davası açmıştı. Daha önce de tazminat vermeye mahkum edilen Kılıçdaroğlu, 190 bin lira daha tazminat ödeyecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve akrabalarının, 12 Aralık 2017'de bir televizyon kanalında gerçekleştirdiği konuşmada kişilik haklarına saldırı yaptığı iddiası ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu aleyhine açtığı 500 bin liralık manevi tazminat davası karara bağlandı. Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve akrabalarına 190 bin lira tazminat vermeye mahkum edildi.

TOPLAM TAZMİNAT 1 MİLYON 18 BİN LİRA OLDU

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, daha önce de söz hususu iddiaları sebebi ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'a toplam 5 defa tazminat vermeye mahkum edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve akrabalarının, 28 Kasım 2017'de partisinin grup toplantısında gerçekleştirdiği konuşmalar sebebi ile Kılıçdaroğlu'na açtığı 1 milyon 500 bin liralık manevi tazminat davası, 7 Haziran'da karara bağlanmıştı. Kılıçdaroğlu, Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve akrabalarına toplam 197 bin lira manevi tazminat vermeye mahkum bırakılmıştı.

Anadolu 9. Asliye Hukuk Mahkemesi, aynı iddialar üzerine açılan bir başka davada, 13 Haziran'da, Kılıçdaroğlu'nun 142 bin lira manevi tazminat vermesine karar vermişti.

Üçüncü tazminat davasının görüldüğü Anadolu 20. Asliye Hukuk Mahkemesi, davalı Kılıçdaroğlu'nu 359 bin lira manevi tazminata mahkum etmişti. Gene aynı mahkemede açılan dördüncü tazminat davasında da Kılıçdaroğlu, 130 bin lira manevi tazminat vermeye mahkum edilmişti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR