Aydın'ın Kuyucak kazasındaki değiştirilmek istenen Atatürk posteri ve 'Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' yazan takı ilçe belediyesi ile Aydın Büyükşehir Belediyesi'ni karşı karşıya gelmesine neden oldu. Kuyucak Belediyesi takı kendi belediyelerinin değiştireceğini ifade ederken, Büyükşehir Belediyesi ise Büyükşehir Yasası ile bu kararın kendi yetkileri dahilinde olduğunu söyleyerek takı yeniden yerine asacaklarını söyledi.

İlçede çevre düzenlemesi gerçekleştiren ve Kargılıdere Reaksiyon Alanı çalışmalarını devam ettiren Kuyucak Belediyesi, belediye binasının karşısındaki köprüde yer alan Atatürk posteri ve 'Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' yazan takı, değiştirmek adına geçtiğimiz 16 Haziran Cuma günü söktü. Fakat CHP'li Aydın Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Bozbaş, itfaiye ve zabıta ekipleriyle beraber ilçeye giderek takın sökülmesine mani olmaya çalıştı. Bu olay Büyükşehir ile ilçe belediyesi arasında soruna sebep oldu. Takın söküldüğü alana giden AK Partili Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, takın sökülmesine mani olmak isteyen Büyükşehir Belediyesi ekiplerine tepki gösterdi. Başkan Ertürk, meydan projesi dahilinde led ışıklı olarak değiştirecekleri Atatürk takını yapacaklarının söyleyip, söz konusu alanda 19 Haziran Pazartesi gününe dek nöbet tutacaklarını belirtti. Kuyucak Belediyesi ekipleri sökülen takın yerine Türk Bayrağı ve Atatürk posteri astı.

Ancak, Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kuyucak Belediyesi'nin astığı Türk Bayrağı'nı da indirmek isteyince iki taraf arasında gerginlik daha da tırmandı. İki belediye arasında paylaşılamayan tak yüzünden yaşanan gerginlik, mesai saatinin bitip herkesin dağılması ile son buldu.