CHP Kandil Operasyonu Tavrını Değiştirdi

Terör örgütü PKK'nın Kandil'i boşalttığı öne süren ve bu nedenle başlatılacak bir askeri operasyonu gereksiz bulan CHP, kısa bir süre içerisinde Kandil tutumunu değiştirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'nin kuzeyinde terör örgütlerine karşı başarılı operasyonlara imza attı.

Yürütülen operasyonlar sonucunda bölgede yaklaşık 5 bin teröristi etkisiz hale getiren Mehmetçik, hedefi Kandil olarak belirledi.

Kuzey Irak'ta geniş çaplı bir operasyon başlatan TSK, terör örgütün merkezi olarak gösterilen bölgeyi terörden tasfiye etme konusunda kararlı.

CHP'NİN KANDİL ÇARKI

Terör örgütünün Kandil'e yönelik operasyonun başlaması sebebiyle TSK'ya ilk tepki Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) geldi.

 

"DESTEK OLACAĞIZ"

Grup Başkanvekili Özel'in tepki çeken bu sözlerini Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, düzeltmek mecburiyetinde kaldı.

NTV'nin sorularını yanıtlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Olası bir Kandil operasyonu gündeme gelirse destek olacağız" diye konuştu.

"KANDİL'DE PKK UNSURU KALMAMIŞTIR"

CHP Grup Başkancekili Özgür Özel, Manisa'da Kandil operasyonuna ilişkin ''16 yıldır Kandil ile her türlü ilişkiyi kuranlar, 'Biz adayla konuşuyoruz' diyenler, sizin konuştuğunuz sohbet ettiğiniz ve övdüğünüz Abdullah Öcalan'dır. Mutabakat halinde dediğiniz dağ Kandil, oradaki Cemil Bayık'tır. Şimdi herkes biliyor ki Kandil'de PKK unsurları kalmamıştır. Ama seçimden ümidi kalmayanlar, Kandil'e gitmeyi, Kandil'e bayrak dikmeyi, PKK'nın boşalttığı Kandil'in dağlarını F-16'lar ile vurup buradan seçimde bir şey, bir güç elde etmeyi düşünmektedirler. 16 yıl boyunca Kandil ile ahbaplık yapanların son 16 günde Kandil'e girme hesapları askeri ve milli menfaatleri değil, sadece ve sadece siyasi menfaatleri ifade etmektedir." diye konuşmuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın. 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR