Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nde bir araya gelip toplantı yaptılar. Görüşmenin hemen akabinde Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener kameraların karşısına geçti. Akşener, "Cumhurbaşkanlığı adaylığımı sürdürdüğümü sizlerle paylaşmak isterim" ifadelerini kullanırken Kılıçdaroğlu ise, "Bu demokrasi birlikteliğini sürdürmenin önemli olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Meral Akşener, "Partimiz 25 Ekim'de kuruldu, 1 Nisan'da kurultayımızı yaptık. Orada da aziz milletimize ilan ettiğim gibi İYİ Parti'nin 100 bin imza ile cumhurbaşkanlığı adaylığımı sürdürdüğümü sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir demokrasi katliamının önüne geçildi. Tekrar teşekkür ediyorum sayın genel başkana ve arkadaşlarına. Partimizin sloganını da söyleyeyim, Türkiye ve milletimiz iyi olacak" dediği kaydedildi.

Daha sonra söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, "Bir siyasi partiye karşı kumpas kurulması ve seçimlere katılmaması için pek çok davranış sergilenmesi bizim içimize sinecek bir olay olamaz. Bizim yaptığımız İYİ Parti'nin çok ötesinde demokrasiye katkıdır. Hangi parti olursa olsun demokrasiyi savunanlar 24 Haziran'da, 25 Haziran'da biz bu ülkeye gerçek anlamda demokrasi getireceğiz. Bütün vatandaşlarımız 25 Haziran'a huzur içinde uyanacaklar. Bu demokrasi birlikteliğini sürdürmenin önemli olduğu kanaatindeyim. Ben de ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ediyorum" dedi

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.