Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Cemil Bayık, örgüt yayını yapan medya kurulşuna CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gerçekleştirdiği yürüyüşü değerlendirdi.

HDP'YE CHP ÖNERİSİ


Kılıçdaroğlu'nun gerçekleştirdiği yürüyüşün önemli olduğunun altını çizen Bayık, HDP'nin de bu yolda yürümesini talep etti.

AK Parti ile MHP'nin birlik olduğunu öne süren PKK elebaşı Cemil Bayık, CHP ile HDP'nin de beraber olması gerektiğine vurgu yaptı.

KILIÇDAROĞLU'NUN SÖZLERİ VE 15 TEMMUZ


Kemal Kılıçdaroğlu'nun Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik 'diktatör' söylemlerinin çok yerinde olduğunu belirten Cemil Bayık, FETÖ'nün kanlı darbe kalkışmasıyla alakalı da konuştu.

Kanlı darbe kalkışmasını; Kılıçdaroğlu gibi 'kontrollü' olarak değerlendiren teröristbaşı, 15 Temmuz'dan sonra demokrasinin kalmadığını iddia etti.

PKK, HDP, CHP, FETÖ KOL KOLA

Yapılan bu açıklamaların ardından CHP, FETÖ, HDP ve PKK'nın nasıl kol kola girdiği bir kez daha gözler önüne serildi. Geçtiğimiz sene hain darbe girişimiyle ülkeyi bölmeye kalkan ancak bunu başaramayan teröristler şimdi yeniden ittifak kurmaya ve hain emellerini tekrardan denemek için zemin arıyor. Ancak milletimizin güçlü iradesi buna izin vermeyecek.