Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, TV 8’de yayında olan 'Bekir Köse ile Sahur Vakti' programını, 'şiddet ve ayrımcılığa teşvik ettiği' nedeniyle Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK) şikâyet etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Basın Biriminden yapılan yazılı bildiriye göre, Zeynep Altıok tarafından söz konusu programa ilişkin, RTÜK'e şikâyet dilekçesi verildi.

CHP’NİN İFTAR PROGRAMLARINI ŞİKÂYET ETME NEDENİ ENTRASAN

Bahsedilen Dilekçede, bahsi geçen programa katılan Prof. Dr. Cevat Akşit'in "Sokakta yemek yiyen kadınlar dayak yer." ifadesini yer aldığını belirtilerek, bu sözlerin, "şiddeti meşrulaştırdığı" değerlendirildi.

CHP KADINA KARŞI ŞİDDET İÇERDİĞİ İÇİN RTÜK’E ŞİKAYET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Basın Biriminde Kadına karşı şiddetin, insan hakları ihlali ve ayrımcılığın bir biçimi olduğuna işaret edilen dilekçede, suçu öven, şiddete azmettiren, kadını aşağılamaya, kadına kin, nefret ve ayrımcı duygular beslemeye teşvik eden uygulamaların, çağdaş küresel toplum tarafından yazılmış her türlü hukuka, uluslararası sözleşmelere ve evrensel etik değerlere aykırı olduğuna değinildi ve bu yüzden RTÜK'E programın şikayet edildiğini vurgulandı